Miriam Cani do ti bashkohet protestës pas abuzimit të së miturës në Shqipëri

Edhe Miriam Cani do ti bashkohet protestës.

ShowBiz

03/06/2020 21:07

Një vajzë 15-vjeçare u shantazhua dhe u përdhunua nga një 65-vjeçar që punonte si roje në shkollën ku ajo studionte, shkruan lajmi.net.

Më 4 qershor, ora 16:00 do të mbahet një marshim paqësor te “Nënë Tereza”, në shenjë proteste për të gjitha ato vajza të reja që kanë humbur fëmijërinë si pasojë e abuzimeve seksuale apo dhunimeve fizike.

Protestës do ti bashkohet edhe Miriam Cani dhe këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Instagram.

“Nesër së bashku të ngremë zerin si qytetarë, si prindë, si vëllezer e motra”, u shpreh ajo./Lajmi.net/

https://www.instagram.com/p/CA-33W1lFti/