Ministria e Shëndetësisë thotë se sot nuk ka pasur të vdekur nga koronavirusi

Lajmi se dy persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit është mohuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Lajme

08/06/2020 17:30

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka thënë se lajmi se dy persona kanë vdekur sot nga koronavirusi në Kosovë nuk është i vërtetë.

“Jo nuk është i vërtetë, është ngatërruar”, ka thënë Hoti

Ndryshe, në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot, janë të hospitalizuar 20 raste me COVID-19.

14 prej tyre raportohet se janë në gjendje stabile.

Pesë raste në gjendje te rëndë janë duke u trajtuar në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive. /Lajmi.net/