Ministria e Gërvallës ia huq sërish, s’ia di emrin ministrit të jashtëm të Izraelit me të cilin nënshkruan marrëveshje

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz po qëndron për vizitë në Izrael ku ka takuar zyrtarë të shtetit dhe gjithashtu ka nënshkruar disa marrëveshje.

Lajme

09/05/2022 13:35

Por, një gjë duket se ende nuk ka ndryshuar siç duhet. Ministria e Gërvallës është njohur që nga fillimi i mandatit të saj se bën huqje në rrjetet sociale, dhe jo vetëm, e një të tillë e ka bërë edhe gjatë vizitës së rëndësishme në Izrael, shkruan lajmi.net.

Në njoftimin për nënshkrimin e marrëveshjeve me Izraelin, ministria e Gërvallës ka dështuar t’ia qëllojë emrin e saktë ministrit të Punëve të Jashtme të Izraelit, Yair Lapid, dhe ka shkruar Yaid Lapid.

Por më të kujdesshëm në këtë pikë kanë qenë pala izraelite. Ministri i Jashtëm Lapid, ka përmendur saktë në Twitter llogarinë e ministres Gërvalla në njoftimin për nënshkrimin e marrëveshjeve mes dy shteteve. /Lajmi.net/