Milani kërkon transferimin e Carrick

Skuadra e Milanit është duke shikuar të transferojë lojtarin e Manchester United, Michael Carrick gjatë sezonit të verës.

Sport

08/03/2015 15:10

Sipas raportit të bërë nga e përditshmja angleze, Daily Star, mësojmë se Milani është duke shikuar të transferojë lojtarin e Manchester United, Michael Carrick.

Kontrata e Carrickut me skuadrën e Manchester United përfundon gjatë fundit të këtij sezoni, dhe ai pritet të largohet nga Old Trafford në verë.

Edhe pse United i ka ofruar kontratë rinovimi, Milani është duke shikuar për mundësinë që të transferojë Carrickun gjatë kësaj vere.