Milan pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë – Lajmi.net
Milan pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 20:46, 12 January 2019
Milan ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë, duke e mundur 0-2 në udhëtim Sampdorian.

Pas Lazios, është skuadra e Milanit që ka arritur të kualifikohet tutje në Kupën e Italisë.

Rossonerët, kanë mposhtur Sampdorian me rezultat 0-2 në ‘Luigi Ferraris’, në një ndeshje që u vendos pas vazhdimeve.

Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi baras 0-0.

Në vazhdimet dy herë nga 15 minuta, Milan realizoi dy herë përmes sulmuesit Cutrone (102’, 108’), për 0-2./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO