Milan luan baras me Betisin, Olympiacoss ia rrëmben vendin e dytë – Lajmi.net
Milan luan baras me Betisin, Olympiacoss ia rrëmben vendin e dytë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:55, 8 November 2018
Milan ka luajtur baras 1:1 me Real Betis, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të fazës së grupeve në Ligën e Evropës.

Ishin Real Betis që kaluan të parët në epërsi, qysh në minutën e 12’ të takimit, shkruan lajmi.net.

Golin për vendasit e realizoi reprezentuesi i Argjentinës, Giovani Lo Celso.

Në pjesën e dytë Milan përmirësuan diçka në lojën e tyre dhe tentuan barazimin.

Këtë e arritën në minutën e 62’ me anë të fantastikut Suso.

Anësori i Milan realizoi një gol tejet të bukur nga gjuajtja e lirë, gol ky që vlejti jo më shumë se një pikë.

Me këtë barazim “rosonerët” kanë humbur edhe pozitën e dytë, pasi u tejkaluan nga Olympiacoss, të cilët grumbullojnë 7 pikë (njësoj si Milan), mirëpo kanë gol diferencën më të mirë.

Real Betis vazhdon të kryesoj grupin me 8 pikë të grumbulluara pas katër ndeshjeve. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO