Milan kërkon talentin e madh

Milan ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit të Dinamo Zagrebit, Marko Pjacadella, që kushton 10-12 milionë euro.

Sport

18/06/2015 08:58

Pas konfirmimit të ardhjes së Jackson Martinez, Milan vazhdon të jetë aktiv në tregun e futbollistëve.

Dhe, Rossonerët kanë shprehur interesim për transferimin e sulmuesit të Dinamo Zagrebit, Marko Pjacadella, një prej talentëve më të mëdhenj në Kroaci, ka bërë të ditur “Gianlucadimarzio.com”.

Me karakteristika të ngjashme me Zvonimir Bobanin e Dejan Savicevicin, Pjacadella ka filluar t’i pëlqejë Milanit.

Ai kushton mes 10-12 milionë euro.

Si opsion i dytë, është mesfushori ofanziv i Fiorentinës, Mohamed Salah që ende nuk e ka zgjidhur statusin e tij edhe me Chelsean.

Andaj, Milan është duke e vëzhguar me kujdes.