Milan dhe Juve refuzojnë ofertën e Chelsea për Higuain – Lajmi.net
Milan dhe Juve refuzojnë ofertën e Chelsea për Higuain
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSerie ASport 12:27, 11 January 2019
Chelsea do ta ketë pothuajse të pamundur ta transferojë sulmuesin Gonzalo Higuain.

Lojtari aktualisht paraqitet me skuadrën e Milan, ku është në formë huazimi, kurse kartoni i tij zotërohet nga Juventus.

Edhe Milan edhe Juventus kanë refuzuar ofertën e propozuar nga Chelsea për ta huazuar lojtarin në Londër, shkruan “Tuttosport”, transmeton lajmi.net.

“Blutë” kanë shpresuar shumë për një nënshkrim të një marrëveshjeje të përkohshme deri në fund të sezonit, pasi kishin biseduar me vëllanë e lojtarit, në Londër.

Thuhet se Juventus janë të gatshëm të dëgjojnë vetëm ofertat që synojnë transferimin permanent të Higuain.

Duket se 31 vjeçari nuk do të ketë më vend në formacionin e skuadrës së Juventus. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO