Mihajlovic e dëshiron Kupën e Italisë me Milanin

Trajneri i Milanit, Sinisa Mihajlovic, ka thënë se ata duhet ta synojnë fitimin e Kupës së Italisë këtë edicion.

Sport

30/11/2015 17:32

Mihajlovic ka deklaruar se Kupa e Italisë është e rëndësishme për ta, andaj edhe do të tentojnë ta fitojnë atë.

“Kupa e Italisë është një synim  i rëndësishëm për ne dhe duam që të tentojmë ta sjellim në shtëpi”, tha ai.

“E dijmë që s’do të jetë e lehtë, por kur ju jeni Milan, obligimi është ta fitoni secilën ndeshje”, shtoi Mihajlovic.

Rossonerët luajnë ndaj Crotones të martën në rrethin e katërt të këtij trofeu.