Migjen Basha rikthehet në Itali

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha, pritet të rikthehet në Itali.

Merkato

01/02/2016 09:26

Migjen Basha do të largohet nga Luzerni për tu transferuar te Como që bën gara në Serie B, transmeton Sportal.

Lojtari nuk luante rregullisht te skuadra zvicerane, gjë që e shtyri atë të vihet në kërkim të një ekipi të ri.

Mediat italiane kanë shkruar se marrëveshja është arritur ndërsa zyrtarizimi i saj pritet të bëhet brenda ditës.

E vetmja gjë që është duke munguar është nënshkrimi dhe kjo gjë do të kryhet brenda ditës së sotme.