Miami Heat mposht 99-90 Philadelphia 76ers

Sport

13/05/2022 11:02

Jimmy Butler shënoi 32 pikë dhe Miami kaloi në finalet e Konferencës Lindore, duke mposhtur Filadelfian në ndeshjen e 6-të.

Jimmy Butler shënoi 32 pikë dhe Miami kaloi në finalet e Konferencës Lindore, duke mundur Filadelfian në ndeshjen 6.

Heat do të luajë me fituesin e serisë Milëaukee-Boston. Kampioni në fuqi të Bucks kryeson atë seri 3-2, me ndeshjen 6 që zhvillohet të premten mbrëma në Milëaukee.

Miami arriti në finalet e konferencës për herë të dytë në tre sezone, përsëri me Butlerin kryesues pasi u largua nga 76ers pas sezonit 2018-19.

Butler pas ndeshjes shkoi ta përqafonte ish-bashkëlojtarin e tij të 78ers, Joel Embiid, duke i thënë se ishte krenar me të. /Lajmi.net/