Meteorologët paralajmërojnë kaos në gjithë botën – Lajmi.net
Meteorologët paralajmërojnë kaos në gjithë botën
Autori: Lajmi.net BotaLajme 7:50, 14 September 2018
E gjithë bota po përballet me një situatë kaotike përsa i përket ngrohjes globale.

Dhe ndërsa Europa parashikohet që të përballet me një vjeshtë më të ngrohtë se zakonisht, Australia e largët duket se do të duhet të përballet me temperatura ekstreme, gati të rrezikshme për jetën e njerëzve.

Vapa ekstreme nuk do të vijë përpara se kombi të përballet me një valë të fundit të ftohti.

Pranvera pritet të jetë më e thatë dhe më e nxehtë se një vit më parë, duke paralajmëruar një verë me temperatura ekstreme.

Reshjet e kohëve të fundit bënë që fermerët të merrnin pak frymë, pas kushteve të thata në të cilët ndodheshin, por parashikimet tregojnë se e keqja nuk ka ardhur ende.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO