Messi – Ronaldo, votat e tyre kanë diçka të çuditshme

13:00 | 12 Janar 2016

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk kanë votura kurrë për njëri tjetrin për Topin e Artë.

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë dominuar garën për Topin e Artë në dekadën e fundit.

Por, sulmuesi i Barcelonës, dhe ylli i Real Madridit kanë një të përbashkët në votat e tyre, përcjell “Lajmi.net”.

Ata kurrë nuk kanë votura për njëri tjetrin në garë për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë.

Votat:

2014

Ronaldo: 1) Sergio Ramos, 2) Gareth Bale, 3) Karim Benzema

Messi: 1) Angel Di Maria, 2) Andres Iniesta, 3) Javier Mascherano

2013

Ronaldo: 1) Radamel Falcao, 2) Gareth Bale, 3) Mesut Ozil

Messi: 1) Andres Iniesta, 2) Xavi, 3) Neymar

2012

Ronaldo nuk votoi pasi Bruno Alves ishte kapiten i Portugalisë.

Messi: 1) Andres Iniesta, 2) Xavi, 3) Sergio Aguero

2011

Ronaldo nuk votoi pasi Nuno Gomes ishte kapiten i Portugalisë.

Messi: 1) Xavi, 2) Anders Iniesta, 3) Sergio Aguero

2010

Ronaldo: 1) Xavi, 2) Iker Casillas , 3) Wesley Sneijder

Argjentina nuk votoi.