“Messi nuk po ndihet mirë te Barcelona”

Lionel Messi nuk është i kënaqur te Barcelona, sipas Juan Sebastian Veron, i cili thotë se ylli argjentinas është duke vuajtur te Blaugranët, që janë në kërkim të një identiteti të ri.

Sport

27/10/2020 17:13

Barcelona sezonin e kaluar mbeti pa asnjë trofe, por edhe ky sezon ka sjellë problemet e njëjta, duke marrë vetëm shtatë pikë nga 15 të mundshmet.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, Messi nuk ka shënuar një gol të vetëm nga loja e hapur në gjashtë paraqitjet e tij të fundit për klubin.

“Unë e shoh atë me shumë shqetësime duke luajtur në një epik në tranzicion”, ka deklaruar Veron, përcjell lajmi.net.

“Në të gjitha këto vite te Barcelona ai ka qenë lojtari kryesor, por tani ata janë në tranzicion dhe po përpiqen të gjejnë një identitet”./Lajmi.net/