‘Messi nuk meriton të jetë kandidat për Topin e Artë’

Legjenda gjermane, Lothar Matthaus ka thënë se Lionel Messi nuk e meriton të jetë kandidat për Topin e Artë, duke thënë se në vend të tij duhet të ishte Arjen Robben. Ai gjithashtu ka thënë se gara momentale është vetëm ndërmjet Neuerit dhe Ronaldos.

Sport

11/01/2015 13:02

Lothas Matthaus ka thënë se gara për Topin e Artë është vetëm ndërmjet Ronaldos dhe Neuerit, pasi Messi nuk e meriton që të jetë në treshen finaliste. Në vend të tij, duhet të ishte Arjen Robben.

“Neuer ka gjasa të mëdha për të fituar Topin e Artë sepse ai ka krijuar revolucion në portë. Ai e ka zbuluar një mënyrë tjetër të të qenit portier”.

“Për mua, dueli kryesor është ndërmjet Ronaldos dhe Neuerit. Me gjithë respektin që kam për Messin, ai nuk ka qenë i mirë në vitin 2014. Robben e ka merituar të jetë në këtë treshe”, përfundoi Matthaus deklaratën e tij për Bild.