Messi larg Ronaldos dhe Neymarit me vota

20:21 | 11 Janar 2016

Lionel Messi e fitoi Topin e Artë për herë të pestë në karrierë.

Messi ishte larg më i votuar se sa dy konkurrentët e tjerë Cristiano Ronaldo dhe Neymar.

Ylli i Barcelonës i mori 41.33% të votave, duke u shpallur më i miri në botë për të pestën herë, përcjell Lajmi.net.

Prapa argjentinasit  ishte Cristiano Ronaldo, me 27.76%, ndërsa i treti ishte Neymar, me 7.86% të votave