Messi: Kjo është e pabesueshme

Sulmuesi i Argjentinës, Lionel Messi, thotë se është e pabesueshme se sa të vështirë e ka të realizojë me fanellën e Kombëtares.

Sport

27/06/2015 10:07

Lionel Messi është ankuar në fatin e keq, dhe insiston se është e pabesueshme se sa të vështirë e ka të realizojë me fanellën e Argjentinës.

Sulmuesi humbi një rast ideal në ndeshjen kundër Kolumbisë, ku ata fituan vetëm pas penalltive.

E më pas, Messi u ankua në fatin e keq.

“Është e pabesueshme se çka duhet të bëj për një gol me Kombëtaren”, deklaroi ai.

“Kemi zhvilluar ndeshjen më të mirë në Copa America, duke krijuar raste të shumta për shënim, e në fund u kualifikuam me penallti”, u shpreh Messi.