Messi i thotë këtij ylli: Largohu nga Real Madridi (FOTO)

Edhe pse Real Madridin e ka një rival të madh në fushë, Lionel Messi disa nga lojtarëve të kësaj skuadre, ua donë më të mirën.

Sport

06/03/2017 19:48

Argjentinasi është deklaruar i shqetësuar me situatën e James Rodriguez te Real Madridi, shkruan ‘Don Balon’, përcjell lajmi.net.

Madje Messi i ka kërkuar James Rodriguezit që të largohet nga skuadra nga ‘Santiago Bernabeu’, për ta shpëtuar karrierën.

Rodriguez nuk po arrin të bind Zidanen që të jetë startues te Real Madridi, duke qëndruar në pjesën më të madhe të kohës në bankinë.

Pavarësisht kësaj, ai ka deklaruar se dëshiron të mbetet te Real Madrid./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6