Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

Messi: Është gënjeshtër që unë nuk dëshiroja Griezmannin te Barca

15:50 | 9 Tetor 2019

Lionel Messi ka hedhur poshtë raportimet se nuk donte që Barcelona të nënshkruante me Antoine Griezmann duke i quajtur “gënjeshtra”.

Griezmann iu bashkua kampionëve të La Liga në një transferim prej 120 milionë eurosh përpara sezonit 2019/20.

Barca gjithashtu ishte shumë e lidhur me përpjekjen për ta rikthyer Neymar në ‘Camp Nou’ por Messi këmbëngul se dëshira për t’u ribashkuar me ish-shokun e tij të skuadrës nuk do të thoshte se ishte i ftohtë në marrëveshjen e Griezmann, përcjell lajmi.net.

“Natyrisht është një gënjeshtër që nuk e kam dashur Griezmann”, i tha ai RAC1.

“Vitin e kaluar thashë që ai ishte një nga më të mirët dhe më të mirët janë gjithmonë të mirëpritur. Unë gjithashtu kam dashur që Neymar të vijë për të njëjtën arsye, sepse ai është i ndryshëm – një nga më të mirët, dhe ta kesh atë këtu do të kishte qenë i rëndësishëm për qëllimet tona”.

“Por me Ney duhej të shikonim përtej sporteve, shumë palë nuk donin që ai të vinte për shkak të gjithçkaje që kishte ndodhur”, deklaroi 32-vjeçari. /Lajmi.net/