Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

Messi bëhet lojtari i parë në histori të La Liga me 20+ gola dhe 20+ asiste në një sezon

19:50 | 11 Korrik 2020

Lionel Messi ka vendosur një tjetër rekord në La Liga.

Ylli argjentinas i Barcelonës, duket sikur në secilën ndeshje ka një rekord për të thyer/vendosur.

Një gjë të tillë ai e ka bërë edhe sot. Ishte minuta e 15’ kur Lionel Messi dhuroi një asistim për Arturo Vidal, për t’i dhënë epërsinë skuadrës së Barcelonës.

Me këtë asistim, Messi bëhet lojtari i parë në histori të La Liga që arrin të regjistrojë 20 gola dhe 20 asistime në një sezon, transmeton lajmi.net.

Lojtari prinë klasifikimin si te realizatorët më të mirë ashtu edhe tek asistuesit. /Lajmi.net/