Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Mësohet orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve

11:22 | 22 Qershor 2020

Sezoni i ri i Ligës së Kombeve do të fillojë në shtator të këtij viti.

Kombëtarja e Kosovës pas suksesit të madh në Ligën D, ka fituar promovimin në Ligën C, dhe është në grup të njëjtë me Greqinë, Slloveninë dhe Moldavinë.

‘Dardanët’ ndeshjen e parë e zhvillojnë më 3 shtator, në udhëtim ndaj Moldavisë, ndërsa tre ditë më vonë, në ‘Fadil Vokrri’ presin Greqinë.

Më 10 tetor, në ‘Fadil Vokrri’ zbarkon edhe Kombëtarja e Sllovenisë.

Në raundin e katërt dhe pestë, Kosova udhëton në Greqi dhe Slloveni, ndërsa xhiron e fundit, në Prishtinë pret Moldavinë./Lajmi.net/