Mësohet data dhe ora kur hedhet shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve është kompeticioni më prestigjioz i klubeve në futbollin evropian, me skuadrat elitare të kontinentit që luftojnë çdo sezon për ta ngritur. Real Madridi, Barcelona, Manchester United, Manchester City, Paris Saint-Germain dhe Milan janë vetëm disa nga klubet kryesore që konkurrojnë në trofeun kryesor të UEFA-s. Shorti i fazës së grupeve të Ligës…

Sport

22/08/2023 10:53

Liga e Kampionëve është kompeticioni më prestigjioz i klubeve në futbollin evropian, me skuadrat elitare të kontinentit që luftojnë çdo sezon për ta ngritur.

Real Madridi, Barcelona, Manchester United, Manchester City, Paris Saint-Germain dhe Milan janë vetëm disa nga klubet kryesore që konkurrojnë në trofeun kryesor të UEFA-s.

Shorti i fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve 2023-24 do të hidhet të enjten, më 31 gusht 2023.

Procedurat janë planifikuar të fillojnë në orën 12 në qytetin e Monakos në Francë.

Gjithsej 32 skuadra garojnë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Janë 26 prej tyre të kualifikuara në mënyrë automatike dhe atyre u bashkohen gjashtë fituesit nga raundi i play-off-it.

Faza e grupeve e Ligës së Kampionëve 2023-24 do të fillojë me ndeshjen e parë më 19 shtator dhe 20 shtator.