Mësohen gjysmëfinalistët e edicionit të dytë të Ligës së Kombeve

9:34 | 19 Nentor 2020

Ka përfunduar edicioni i dytë i Ligës së Kombeve.

Kombëtaret si Belgjika, Italia, Franca dhe Spanja kanë siguruar vendet e para në grupet e tyre, duke siguruar ‘Play Off’ e gjysmëfinaleve, shkruan lajmi.net.

Shorti për përballjet gjysmëfinale do të tërhiqet më 3 dhjetor.

Ndeshjet gjysmëfinale do të zhvillohen në më 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm, ndërsa finalja më 10 tetor.

Kampion i edicionit të parë të Ligës së Kombeve ka qenë Kombëtarja e Portugalisë./Lajmi.net/