Mësohen emrat e skuadrave të interesuara për Donis Avdijajn – Lajmi.net
Mësohen emrat e skuadrave të interesuara për Donis Avdijajn
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:39, 30 July 2018
Donis Avdijaj është rikthyer te skuadra e tij Schalke, pas përfundimit të huazimit në Holandë te Roda.

Por, qëndrimi në Schalke do të jetë i shkurtër, pasi zyrtarë të kësaj skuadre i kanë bërë me dije sulmuesit të Kosovës se nuk është më në planet e tyre.

Kësisoj Avdijaj nuk do të mbetet në këtë klub dhe tani agjenti i tij po punon për një transferim të radhës.

Në Gjermani raportohet për interesimin  disa skuadrave evropiane, veçanërisht atyre nga Turqia.

Dy gjigantët nga Turqia, Besiktas dhe Trabzonspor kanë shprehur interesim për shërbimet e Avdijajt.

Vlen të ceket, se interesim për Avdijajn ka shprehur edhe Newcastel United./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO