Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Mesazhi i tifozit kosovar: Nuk ka vend për racizëm, shtëpia jonë është shtëpia e miqve tanë

15:20 | 17 Nentor 2019

Tifozi kosovar ka një mesazh të rëndësishëm për FIFA, UEFA dhe gjithë botën.

Në kohën kur racizmi është kthyer në një kancer për futbollit, kosovarët po tregojnë se janë në një tjetër nivel të kulturës.

Këtë ata po e bëjnë pikërisht kur Anglia, kombëtarja që u sulmua më së shumti, luan në Prishtinë.

Lojtarët me ngjyrë si Raheem Sterling, Chamberlain e të tjerë, janë pritur me shumë ngrohtësi në Kosovë.

Por, një mesazh special ka dhënë edhe një tifoz kosovar.

“Në Kosovë nuk ka vend për racizëm. Shtëpia jonë është shtëpia e miqve tanë. Mirësevjen e dashura Angli” shkruhet në pankartën e tifozit.

Më poshtë mund ta shihni fotografinë. /Lajmi.net/