Mesazhi i Michael Douglas në “Ditën e Mjedisit”

Aktori i njohur me mesazh inspirues në "Ditën e Mjedisit".

ShowBiz

05/06/2020 18:17

Një prej emrave më të njohur të kinematografisë është aktori i mirënjohur Michael Douglas, shkruan lajmi.net.

Michael Douglas së fundi me anë të një postimi, ka dhënë mesazh lidhur me “Ditën Botërore të Mjedisit”.

“Dita Botërore e Mjedisit” është një ditë vendimtare. Le të sigurohemi të bëjmë pjesën tonë për të mbrojtur dhe ruajtur mjedisin”, ka shkruar ai.

Lidhur me mbrojtjen e mjedisit ka kohë që është angazhuar edhe një tjetër aktor, është fjala për Leonardi DiCaprion, i cili madje ka publikuar edhe dokumentar për këtë çështje. /Lajmi.net/

https://www.instagram.com/p/CBDy5c-hjfd/