Të Infektuar: 3508

Të Shëruar: 1902

Të Vdekur: 75

Merkato: Spanja e Gjermania nisin tregun më 1 korrik, Anglia e Franca më 10 qershor

12:13 | 31 Maj 2020

Tashmë janë mësuar edhe datat për merkaton.

‘Mundo Deportivo’ ka zbuluar se kur do të hapet merkatoja nëpër top pesë ligat evropiane të futbollit, transmeton lajmi.net.

Anglia dhe Franca do të jenë dy vendet e para që do të hapin merkaton, duke filluar qysh më 10 qershor.

Spanja dhe Gjermania do të veprojnë njësoj, por do ta bëjnë këtë gjë pak më vonë, duke filluar kështu më 1 korrik.

Gjermania do të mbyll merkaton për Bundesliga më 31 gusht. Franca e Anglia do të jenë të hapura deri më 1 shtator.

Merkatoja këtë vit pritet të jetë pak më ndryshe, me skuadrat që më shumë do të tentojnë të shkëmbejnë lojtarët. /Lajmi.net/