Mercedesi i vjetër në sezonin e ri të Formula 1 – Lajmi.net
Mercedesi i vjetër në sezonin e ri të Formula 1
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 10:02, 16 March 2019
Lewis Hamilton ka siguruar “pole position” sot në pistën e Melburn, aty ku mëngjesin e së dielës do të zhvillohet garat e Cmimit të Madh të Australisë në Formula 1 (gara e parë sezonale).

Piloti britanik i Mercedes dha kohën 1’20”486, duke qenë më i shpejti në pistë.

Ai la pas shokun e tij të skuadrës Valtteri Bottas me 1 të dhjetat më shumë. Pra, makina gjermane do ta nisë garën nga vija e parë e startit me të dy pilotët e saj.

Makina Mercedes konfirmoi kohët e shpejta të vendosura ditën e premte në dy sesionet e para të provave të lira, e pakapshme nga rivalët. As nga Sebastian Vettel me Ferrari, i treti sot në provat zyrtare, duke lënë pas Max Verstappen me Red Bull (i katërti). Ndërsa në vendin e pestë u rendit makina tjetër Ferrari, ajo e Charles Leclerc.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO