Menaxheri i VIP-ave injoron Donaldin e Romeon, nuk u’a dinë as emrat

I ftuar në “Shqipëria Live”,menaxheri i VIP-ave, Alesio Alija ka folur për koncertet e këngëtarëve shqiptar jashtë vendit.

ShowBiz

07/06/2022 22:54

Duke treguar edhe për kërkesat që ka publiku shqiptar jashtë shtetit, ai tha se më të preferuarit mbeten këngëtarët e vjetër në skenë.

Alesio tha se vëllezërit Veshaj (që nuk i njihte) nuk kanë ende një karrierë të mirëfilltë muzikore :”Përmende dy çuna se nuk ua di emrin, ça janë këngëtarë apo humoristë?”, u shpreh ai.

Prej 13 vjetësh në këtë profesion, ai tha se me 2-3 këngë nuk mund të quhesh këngëtar.

“Këta këngëtarë vijnë aty rrinë 40 minuta dhe as për të kënduar nuk këndojnë dot,rrinë aty me të gjitha të regjistruara. Kjo është skandal i diskotekave shqiptare.”, vazhdoi ai

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shqipëria Live (@shqiperialive_tch)