Të Infektuar: 9869

Të Shëruar: 5480

Të Vdekur: 303

Menaxheri fut veten në lojë – shënon gol dhe mbron penaltinë (Video)

10:13 | 9 Mars 2015

Menaxheri

Menaxheri i Grays Athletic, Mark Bentley ka bërë me të vërtetë një gjë historike, pasi vendosi që të futej në lojë duke shënuar gol vet dhe duke mbrojtur më pas penalltinë.

Skuadra e tij ishte duke humbur me rezultat 2-1 nga Hamtpon & Richmond Borough në pjesën e dytë.

Sidoqoftë, në skenë u fut vet menaxheri i Grays, i cili vendosej të futej në fushë si lojtar.

Menaxheri shënoi një gol me kokë. Më vonë, në portë u fut si portier dhe arriti që ta mbrojë penalltinë.