Memphis Grizzlies fiton ndaj Golden State Warriors

Skuadra e Memphis vazhdon me fitore në NBA. Ata mposhtën 133 – 119 Golden State Warriors, shkruan lajmi.net. Ndeshja nisi më mirë për Memphis, duke e fituar çerekun e parë me epërsi prej 10 pikëve. Më pas në çerekun e dytë GSW u këndellen dhe iu afruan Memphis. Çereku i tretë më i mirë ishte…

Sport

19/03/2023 08:32

Skuadra e Memphis vazhdon me fitore në NBA.

Ata mposhtën 133 – 119 Golden State Warriors, shkruan lajmi.net.

Ndeshja nisi më mirë për Memphis, duke e fituar çerekun e parë me epërsi prej 10 pikëve.

Më pas në çerekun e dytë GSW u këndellen dhe iu afruan Memphis.

Çereku i tretë më i mirë ishte për Golden State Warriors.

Kurse çereku i fundit ishte më i mirë për skuadrën triumfuese.

Jaren Jackson udhëhoqi Mmephis drejt fitores me 31 pikë, shtatë kërcime dhe tri asistime.

Në anën tjetër Jonathan Kuminga ishte i dalluar për GSW, me 24 pikë gjithsej./Lajmi.net/