Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Megjithatë, ky është vendimi i Rakitic për të ardhmen

16:26 | 8 Dhjetor 2019

Ivan Rakitic thotë se Barcelona është “vendi i përsosur” për të pasi startoi ndeshjen e tij të tretë radhazi në fitoren 5-2 ndaj Real Mallorca të shtunën.

Kroati u shfaq i destinuar për largimin nga klubi katalanas duke u irrituar nga mungesa e mundësive këtë sezon.

Ai kishte startuar vetëm një herë – në humbjen e shtatorit ndaj Granada, përcjell lajmi.net.

“Shumë gjëra kanë ndodhur në muajt e fundit”, tha Rakitic. “Ndonjëherë, ndodhin gjëra që nuk mund t’i kuptosh, por duhet ta pranosh atë”.

“Më ka ndodhur mua. Askush nuk ju jep asgjë”.

“Unë dua të jap gjithçka dhe nëse mund të luaj këtu, atëherë gjithmonë kam thënë që nuk ka vend më të mirë se Barcelona për të fituar trofe, është vendi i përsosur për mua”, vijoi ai. /Lajmi.net/