Mediat kroate shkruajnë për interesimin e Dinamo Zagrebit për Albion Rrahmanin

Klubi më i madh kroat, Dinamo Zagrebi ka shprehur interesim për sulmuesin e Ballkanit, Albion Rrahmanin. Sipas “24hata.hr”, Dinamo Zagrebi kërkon të forcojë radhë te saj me një sulmues të ri këtë verë, transmeton lajmi.net. Rrahmani ishte golashënuesi më i mirë në Superligën e Kosovës në futboll këtë edicion me 24 gola në 44 paraqitje…

Sport

31/05/2023 13:40

Klubi më i madh kroat, Dinamo Zagrebi ka shprehur interesim për sulmuesin e Ballkanit, Albion Rrahmanin.

Sipas “24hata.hr”, Dinamo Zagrebi kërkon të forcojë radhë te saj me një sulmues të ri këtë verë, transmeton lajmi.net.

Rrahmani ishte golashënuesi më i mirë në Superligën e Kosovës në futboll këtë edicion me 24 gola në 44 paraqitje për Ballkanin.

Paraqitjet e sulmuesit të suharekasve kanë rënë në sytë e drejtuesve të Dinamo Zagrebit dhe e shohin si opsion për edicionin e ardhshëm.

Vlera e Albion Rrahmanit në treg është 350 mijë euro, sipas uebfaqes “transfermarkt”.

22-vjeçari iu bashkua Ballkanit nga Malisheva në verën e vitit 2021./Lajmi.net/