Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

Më se 135 mijë të vdekur nga koronavirusi në SHBA

19:48 | 13 Korrik 2020

SHBA-të kanë raportuar të paktën 3,323,432 raste me koronavirus që prej fillimit të pandemisë, sipas raportit të Universitetit Johns Hopkins.

Në anën tjetër, bilanci total i vdekjeve të shkaktuara nga Covid-19 që nga fillimi e deri më sot ka shkuar në 135,272, bënë me dije i njëjti burim informacioni, përcjell lajmi.net.

Vetëm përgjatë të hënës, SHBA-të raportuan 18.490 raste të reja dhe 67

Në raport përfshihen raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA-ve, si dhe rastet e riatdhesuara. /Lajmi.net/