“Më pëlqeu shumë të luaja me PSG-n”, Messi falënderon klubin francez dhe zyrtarizon largimin

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi ka njoftuar largimin e tij nga skuadra e Paris Saint Germain. Leo Messi luajti për dy sezone tek PSG, por tashmë ka vendosur të largohet nga parisienët, pasi nuk kishte një aventurë shumë të mirë dhe do sfida të reja, shkruan Lajmi.net “Jam shumë i lumtur që kam qenë në gjendje…

Sport

03/06/2023 16:02

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi ka njoftuar largimin e tij nga skuadra e Paris Saint Germain.

Leo Messi luajti për dy sezone tek PSG, por tashmë ka vendosur të largohet nga parisienët, pasi nuk kishte një aventurë shumë të mirë dhe do sfida të reja, shkruan Lajmi.net

“Jam shumë i lumtur që kam qenë në gjendje të përfaqësoj PSG. Më pëlqeu shumë të luaja në këtë ekip dhe me lojtarë kaq të mirë. Dua të falënderoj klubin për këtë përvojë të mrekullueshme”, tha Messi për ESPN.

Kujtojmë se ai mund të vazhdojë karrierën në Arabi Saudite ose në Barcelonë.