Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

McGregor pranon meçin historik me 45-vjeçarin brazilian

15:55 | 28 Maj 2020

Conor McGregor ka pranuar sfidën e Anderson Silva dhe është pajtuar për një super-luftë historike.

Legjenda braziliane Silva, 45 vjeç, e ftoi irlandezin për të provuar ‘aftësitë luftarake’ të njërit-tjetrit në tetëkëndësh, përcjell lajmi.net.

Si përgjigje, McGregor thjesht shkroi në Twitter: “Unë pranoj”.

Sfida e përulur e Silva vjen pasi The Notorious e quajti ikonën e peshës së mesme si më të madhin e të gjitha kohërave në Twitter. /Lajmi.net/