McCartney vlerësim maksimal për Kanye West

Sir Paul McCartney, gjatë një interviste të dhënë së fundmi, ka vlerësuar punën e Kanye West, madje duke e krahasuar dhe me John Lennon.

ShowBiz

03/05/2015 18:30

Sipas McCartney, të punosh me Kaney West është njësoj sikur ke punuar me John Lennon.

Paul ka kaluar dy pasdite duke shkruar këngë me reperin Kanye dhe muzikanti 72-vjeçar ka zbuluar se puna me Kanye, i kujton atij kohën kur punonte me vokalistin e “Beatles”. transmeton albeu.com

“Kur shkruaja me John, ai ulej dhe luante me kitarë. Kurse unë duhet të ulesha gjithashtu dhe vazhdoja luaja ping-pong derisa të krijonim një këngë. Dhe puna me Kanye me kujton pikërisht atë kohë”, ka thënë ai. lajmi.net