McCain mbërrin në Tiranë

14:43 | 14 Prill 2017

Senatori amerikan John McCain paraprak minutash ka mbërritur në Tiranë.

Lajmi është bërë i ditur nga ambasada amerikane atje.

McCain gjatë ditës do të takohet me Presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishanin.

McCain gjatë ditës së djeshme dhe sot në mëngjes ka qëndruar edhe në Kosovë, ku është takuar me zyrtarët kryesor të shtetit.