Mbyllet pjesa e parë: Koreja e Jugut – Portugalia 1:1

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kore – Portugali. 1:1 u mbyll pjesa e parë në këtë takim, shkruan lajmi.net. Portugezët kaluan në epërsi të hershme ndaj koreanëve. Ishte Ricardo Horta që realizoi dhe i dha epërsinë të përzgjedhurve të Fernando Santos. Por, Koreja arritën të barazojnë shifrat. Në minutën e 27` ishte Young-Gown…

Sport

02/12/2022 16:48

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kore – Portugali.

1:1 u mbyll pjesa e parë në këtë takim, shkruan lajmi.net.

Portugezët kaluan në epërsi të hershme ndaj koreanëve.

Ishte Ricardo Horta që realizoi dhe i dha epërsinë të përzgjedhurve të Fernando Santos.

Por, Koreja arritën të barazojnë shifrat.

Në minutën e 27` ishte Young-Gown që shënoi dhe çoi rezultatin në 1:1.

Më pas Portugalia u munduan të rikthejnë epërsinë, por në vend ishte portieri kundërshtar.

Mbetet të shihet se si do mbyllet ky takim pas pjesës së dytë./Lajmi.net/