Mbyllet ndeshja më e dobët e Botërorit, Franca kualifikohet e para, Danimarka e dyta

Franca kësisoj mbetet e para në grup me 7 pikë, ndërsa Danimarka e dyta me 5.

Sport

26/06/2018 17:52

Franca dhe Danimarka e kanë mbyllur Grupin C në dy vendet e para.

Dy Kombëtaret evropiane luajtën baras sot, 0:0.

Franca kësisoj mbetet e para në grup me 7 pikë, ndërsa Danimarka e dyta me 5.

Sa i përket lojës në fushë, ajo ishte monotone dhe me pak raste për shënim.

Franca është akuzuar për mungesë të lojës në këtë Botëror, ani pse u kualifikua si e para. /Lajmi.net/