Mbyllet Itali-San Marino, rezultat i pabesueshëm

Italia e ka turpëruar San Marinon sonte.

Sport

31/05/2017 23:20

“Azzurrët” e mposhtën ekipin modest të San Marinos me rezultat të thellë, 8:0.

Italianët shënuan katër herë në pjesën e parë dhe katër herë në pjesën e dytë.

Golat për vendësit i realizuan Gianluca Lapadula (3), Marco Ferrari, Andrea Petagna, Mattia Caldara, Matteo Politano dhe Giovanni Bonini (autogol).

Kjo ndeshje ishte miqësore para ndeshjeve kualifikuese që na presin në qershor. /Lajmi.net/