Të Infektuar: 9869

Të Shëruar: 5480

Të Vdekur: 303

Mbrëmë në Kosovë kishte dy tërmete

8:17 | 6 Shkurt 2015

Pas atij të orës 23:00, një tërmet i ri është dëgjuar edhe pas mesnate. Lëkundjet, janë dëgjuar në mëngjesin e së premtes rreth orës 02:30.

Tërmeti i parë ndodhi dje rreth orës 23:00, e ku bëri që lëkundjet të dëgjohen edhe në Prishtinë.

Qendra Sezmiologjike Evropiane, për të parin, tha se fuqia e tërmetit ishte 4.4 ballë e shkallës së Rihterit dhe me thellësi 10 kilometra por, ende nuk ka nxjerrë ndonjë të dhënë për tërmetin e dytë.