Mbledhje e veçantë e Qeverisë së Kroacisë – të gjithë me fanella /FOTO – Lajmi.net
Mbledhje e veçantë e Qeverisë së Kroacisë – të gjithë me fanella /FOTO
Autori: Lajmi.net LajmePolitikëRajoni 13:06, 12 July 2018
Ministrat e Qeverisë së Kroacisë, në krye me kryeministrin Andrej Plenkoviq, kanë ardhur sot në mbledhje të veshur me fanella të kombëtares së Kroacisë.

Në llogarinë zyrtare të Qeverisë së Kroacisë në twitter shkruan: Sot është mbledhje e veçantë e Qeverisë së Kroacisë. Të dielën dalim kampion, raporton lajmi.net.

Kroatët mbrëmë mposhtën Anglinë në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror në futboll që po mbahet në Rusi.

Në finale, të dielën nga ora 17 do të ballafaqohen me Francën. /Lajmi.net/

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO