Mbesa e Morgan Freeman therret për vdekje

Mbesa e aktorit Morgan Freeman është therrur me fatalitet në New York në mëngjesin e së dielës.

ShowBiz

16/08/2015 23:08

E’Dena Hines është gjetur në gjendje kritike e therrur disa herë në rrugën pranë shtëpisë së saj në New York.

Një 30 vjeçar është marrë në paraburgim derisa besohet se i dashuri i saj ishte ai që ka kryer kriin e rëndë, raporton People, transmeton Lajmi.net.

Ajo ishhte 33 vjeçare dhe ishte mbesa e gruas së parë të aktorit Morgan Freeman ndërsa edhe E’Dena po përfundonte shkollën e aktrimin në njërën ndër shkollat më të shtrenjta.

Freeman në deklaratën për People ka thënë se ndihet vërtetë i shokuar dhe i mërzitur se bota nuk do të mund të shohë talentin dhe aftësitë e saj, ndërsa ylli i saj do shkëlqejë në zemrat dhe mendjet e familjarëve./Lajmi.net