Mbappe te Bayern Munich, përgjigjet Uli Hoeness – Lajmi.net
Mbappe te Bayern Munich, përgjigjet Uli Hoeness
Autori: Lajmi.net BundesligaMerkatoSport 10:13, 16 April 2019
Uli Hoeness e adhuron transferimin e Kylian Mbappes te Bayern Munich.

Presidenti i Bayern Munich, Uli Hoeness ka thënë se do ta pëlqente shuam transferimin e Kylian Mbappes te PSG.

Por, i pari i skuadrës gjermane ka thënë se ata nuk mund ta transferojnë sulmuesin francez, pasi do të ishin në telashe me FIFA-n.

“Unë do ta transferoja menjëherë Mbappen. Ia është një lojtar i mrekullueshëm, por nuk i kemi paratë e mjaftueshme”, tha fillimisht Uli Hoeness, përcjell lajmi.net.

“Nuk është pyetja nëse Mbappe vlen aq shumë para, por pyetja është nëse një klub mund ta transferonte atë pa hyr në probleme? Jo, nuk mundet askush ta bëjë atë gjë.”, ka shtuar më tej presidenti i Bayernit. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO