Maurizio Sarri trajner i Romës?

Maurizio Sarri mund të largohet nga Chelsea për t’u rikthyer në futbollin italian.

Sport

07/03/2019 13:22

Tekniku nga Italia nuk po përjeton një aventurë jo të mirë te Chelsea në vitin e parë në Premierligë

Ish trajneri i Napolit, nuk e ka të sigurt qëndrimin te Chelsea, dhe në verën e vitit 2019 mund të marrë drejtimin e Romës.

SportMail raporton se Roma po konsideron angazhimin e Sarrit për të zëvendësuar Eusebio Di Francesco.

Drejtuesit e Romës janë të pakënaqur me punën e Di Francesco këtë sezon, si për situatën në Serie A, e po ashtu edhe për eliminimin nga Liga e Kampionëve./Lajmi.net/