Mata afër Man Utd’it

Manchester United është optimist për transferimin e Juan Matas nga Chelsea në marrëveshje me vlerë prej 37 milionë funtesh, ka bërë të ditur tabloidi britanik The Sun. Bisedimet për blerjen e 25-vjeçarit janë në fazë të avancuar dhe Mata pret që t’i nënshtrohet testeve mjekësore në Old Trafford para fundjavës. Edhe pse United është duke…

Sport

22/01/2014 12:50

Manchester United është optimist për transferimin e Juan Matas nga Chelsea në marrëveshje me vlerë prej 37 milionë funtesh, ka bërë të ditur tabloidi britanik The Sun.

Bisedimet për blerjen e 25-vjeçarit janë në fazë të avancuar dhe Mata pret që t’i nënshtrohet testeve mjekësore në Old Trafford para fundjavës.

Edhe pse United është duke u marrë me çështjen me seriozitet dhe kujdesin më të madh të mundshëm – pas dështimeve të mëdha gjatë verës së shkuar – menaxheri David Moyes besohet se është shumë pranë finalizimit të marrëveshjes.

Mata dëshiron të largohet nga Chelsea pasi ka fare pak hapësirë në ekipin e Jose Mourinhos.

United që është gjashtë pikë larg pozitës së katërt në Premierligë, është nën presion të kualifikohet për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve.