Martinez i interesuar për kalimin te Tottenham

21:44 | 22 Nentor 2021

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez është i interesuar që t’i bashkohet Tottenhamit.

Pas punësimit së Antonio Contes në krye të “Neurazzurëve”, raportohet se argjentinasi është prioritet për Spurs, transmeton lajmi.net.

Sipas Football London, 24-vjeçari është i hapur për kalimin në Premierligë dhe ribashkimin me Conte pas interesimit që ka shprehur skuadra londineze.

Tottenham arriti marrëveshje me Interin për argjentinasin verën e kaluar, por pastaj gjithçka dështoi shkaku i sulmuesit.

Martinez që arriti në Itali në vitin 2018, ka shënuar gjashtë gola në 12 ndeshje në Seria A, derisa në total ka realizuar 55 gola dhe 21 asistime në 148 paraqitje.

24-vjeçari edicionin e kaluar shkëlqeu nën urdhrat e Contes me 17 gola dhe 10 asistime, derisa edhe iu ndihmoi të fitojnë titullin./Lajmi.net/