Marchisio: Chiesa nuk mund të kushtojë 60 milionë euro

Claudio Marchisio ka deklaruar se Juventus ka paguar shumë për të transferuar Federico Chiesan nga Fiorentina.

Sport

31/10/2020 11:02

Anësori italian në afatin e fundit kalimtar, iu bashkua Juventusit me një huazim 10 vjeçar, me detyrimin për ta blerë për 40 milionë euro, plus bonuset.

“Ai është një talent i vërtetë, por ka shumë presion mbi të, të krijuar nga tregu i transferimeve”, ka deklaruar ish mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio.

“Nuk nuk është drejt ta blesh dikë si ai, që ishte duke luftuar për mbijetesë në Firence, duhet të kushtojë 50-60 milionë euro”.

“Pastaj ai arrin në një klub si Juventus dhe duhet të provojë menjëherë veten e tij, me shifra të ndryshme transferimi, do të ishte më e lehtë për një lojtar të ri në atë situatë”./Lajmi.net/