Marcelo i befasuar me vendimin e gjyqtarit në ‘El Clasico’ – Lajmi.net
Marcelo i befasuar me vendimin e gjyqtarit në ‘El Clasico’
Autori: Lajmi.net La LigaSportSporti Vendor 18:18, 7 May 2018
Marcelo ka thënë se Sergio Roberto nuk e ka merituar kartonin e kuq në ndeshjen Barcelona – Real Madrid.

Roberto u ndëshkua me karton të kuq në fund të pjesës së parë, pas një goditje që i bëri Marcelos, dhe sipas këtij të fundit ajo goditje nuk është dashur të sanksionohej me përjashtim nga loja.

“Nuk ishte karton i kuq për Roberton, ishte një vendim i vështirë. Unë nuk e ndjeva goditjen e tij në fytyrë”, ka deklaruar Marcelo.

“Të gjithë në fushë e panë ndryshe atë. VAR? Unë nuk jam për zbatimin e tij, sepse e ngadalëson lojën”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO